אופניים חשמליים
 
ללא ספק אחד הטרנדים התחבורתיים הלוהטים של השנים האחרונות בישראל הוא אופניים חשמליים. ניתן לראות סוגים שונים שלאופניים בעלי מנוע חשמלי, אופניים היברידיים וכיוצא באלו על ברחבי ערים בישראל, בישובים כפריים, בשימוש של פקחי עיריות, כאמצעי תחבורה לתושבים (מתווה מתגבש בת"א למשל) וכן הלאה. האופניים החשמליים הם בהחלט כלי תחבורה אישי מהפכני ואיכותי במיוחד, כלי המציע שלל יתרונות ובפועל מאפשר ליהנות מכל העולמות – מושלם לערים ולשיטוט תיירותי או של מקומיים ברחבי העיר והאטרקציות השונות בה.
 
מה כל כך נהדר בזה?
 
אופניים חשמליים מהווים פיתרון תחבורה  כל כך איכותי ונהדר מכמה סיבות מרכזיות:
 
  • זהו כלי זריז וקטן שניתן להגיע איתו לכל מקום בעיר, בקלות, במהירות ובלי כמעט כל השפעה על התנועה התחבורתית.
  • בהיותם אופניים חשמליים, מדובר על פיתרון תחבורה שאינו מזהם את הסביבה, לא מבחינת פליטת מזהמים ולא מבחינת זיום רעש.
  • במקרים של אופניים היברידיים – נסיעה גם באמצעות דיווש רגיל וגם באמצעות מנוע חשמלי – זוהי אפשרות טובה של פעילות גופנית ברמות עצימות בינוניות ונמוכות.
  • עבור המשתמשים, זהו כלי תחבורה אישי זול במיוחד בטווח הארוך. מגיעים ממקום למקום במהירות ובקלות בלי עלויות גבוהות של דלקים, ביטוחים וכיוצא באלו.
 
למי זה מתאים ומיועד?
 
אופניים חשמליים מתאימים כמעט לכל אחד שיודע לרכוב על אופניים למעשה. זהו פיתרון נהדר למי שהניידות ברגל או באופניים רגילים קשה להם אך עדיין רוצים להיות פעילים ולהגיע ממקום למקום, פיתרון נפלא לניידות אישית בתוך העיר כחלופה לטוסטוס או תחבורה ציבורית, פיתרון קלאסי לטיולים תיירותיים בערים ובאופן כללי לכל מי שרוצה את היתרונות של נסיעה באופניים לצד היתרונות של נסיעה ברכב ממונע (קל, לא מזיעים כ"כ בקיץ, מהיר וכו').
 
קצת נתונים טכניים
 
אופניים חשמליים הם למעשה שלדת אופניים די פשוטה ברוב המקרים, כאשר בנוסף או במקום מערכת הדוושות הרגילה שהיא כמובן מערכת מכאנית של שרשרת וגלגלי שיניים, יש מנוע עזר חשמלי המסובב את הגלגלים. הטעינה היא או מחיבור חשמל רגיל או טעינה רציפה תוך כדי הנסיעה עצמה. את החשמל מספק לרוב מצבר שהוא חלק משמעותי במערכת. טווח הנסיעה של אופניים חשמליים מגיעים לרוב לכ-40-50 ק"מ לכל טעינה, טווח מכובד לנסיעות עירוניות.
 
מדדים שיש להתחשב בהם לגבי אופניים חשמליים הם משקל האופניים, חוזק השלדה, התאמת המערכת החשמלית ומערכת ההנעה לשלדת האופניים, טווח נסיעה, זמן טעינה וכמובן מחיר. יש אופניים חשמליים מתקפלים המציעים נוחות מסוימת אך לרוב השלדה קבועה. העלויות משתנות מאוד בין המותגים והסוגים השונים, באופן כללי מדובר על עלות רכישה של 5,000-9,000 ש"ח.
 
לייבסיטי - בניית אתרים