טיולי אופניים

דף הבית >> טיולי אופניים
תחום האופניים מעולם לא היה כה פופולארי בישראל כפי שהוא היום, ועוד יש צמיחה באופק בפופולאריות וברוכבים שמגלים אץ שיטת התחבורה המדהימה הזו. רכיבה על אופניים מציעה שפע אדיר של הזדמנויות להנאה וחוויות במסגרת טיולי אופניים, החל מרכיבות שטח אגרסיביות למקצוענים עם אופניים מתקדמות ויקרות, דרך רכיבות עירוניות נעימות וחווייתיות ועד רכיבות כביש מהירות ומורכבות. האופניים מהווים כלי תחבורה אישי מדהים ורב גוני, שפע אפשרויות, מתאים לכ"כ הרבה אנשים, מאפשר לנוע בקלות וכמובן שזו פעילות גופנית מבורכת בכל מקרה.
 
למי זה מתאים?
 
ראשית, כמובן שיציאה אל טיולי אופניים מתאימה רק למי שיודע לרכוב על אופניים, למי שלא יודע מומלץ "שיתגלח" בניסיונות ולמידה באווירה יותר רגועה ופרטית מאשר בטיול עם עוד משתתפים (עבור אלו יש אפשרויות מלהיבות ומיוחדות של למשל טיולי סגווי בירושלים שבהם ניתן ללמוד בדקות לתפעל את הכלי). מעבר לכך, סוג הטיול משפיע מאוד על מידת ההתאמה, טיול שטח אגרסיבי ורצוף אתגרים או רכיבת כביש מהירה וארוכה מתאימים לרוכבים מנוסים, אנשים בעלי כושר גופני מתאים ולבעלי אופניים מתאימים כמובן. לעומת זאת, טיולי אופניים עירוניים, נינוחים וחווייתיים מתאימים כמעט לכל אחד שיודע לרכוב, זאת כי הקצב רגוע יותר, אפשר להתאים אישית את הקצב, המרחק והעצירות – כך שבביקור בעיר מרובת אטרקציות, טיול אופניים הוא אפשרות נהדרת ומיוחדת במינה.
 
כמובן שכאשר מדובר על טיולי אופניים חשמליים אז זו אפשרות המתאימה אפילו למגוון רחב יותר של אנשים, הכושר הגופני או יכולות הרכיבה מקבלות משקל פחות משמעותי וההנאה מובטחת לכל.
 
סוגי אופניים וציוד
 
בעיקרון, יש שלושה סוגי אופניים עיקריים: אופני שטח/הרים, אופני כביש ואופניים עירוניים (City Bike). אופני כביש הן בתצורה תחרותית ומהירה ולכן לא מתאימות לטיולי אופניים עירוניים ורגועים. הבחירה הכי נוחה והכי רב גונית מבחינת יכולות רכיבה והתאמה אישית היא כנראה אופני הרים פשוטות וקלות. כך נוח לרכוב ברחבי העיר וגם אם יורדים מעט לשטח קל הרכיבה חלקה ונוחה.
 
מבחינת ציוד אז כמובן שחשוב לרכוב עם קסדה להגנה על הראש, בנוסף יש להצטייד במים ואוכל לדרך במידת הצורך (אפשר גם לעצור לפיקניק או לקנות חטיף קל לאורך הטיול). בעיר יותר קל להסתדר ולהתמצא, בשטח יש צורך ביותר ציוד הגנה, מים ואוכל.
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים