יתרונות האופניים החשמליות

דף הבית >> יתרונות האופניים החשמליות
כיום, מתרחשת על כבישי ומדרכות הערים בישראל (וגם ביישובים כפריים וקטנים) מהפכה תחבורתית שהולכת וצוברת תאוצה – מהפכת האופניים החשמליות. יותר ויותר אנשים מגלים את יתרונות האופניים החשמליות ככלי תחבורה אישי. בהחלט מדובר על פיתרון נהדר לניידות עירונית ואישית, פיתרון אופטימאלי לסיורים תיירותיים בערים וכיוצא באלו. לפניכם ריכוז היתרונות המרכזיים של אופניים חשמליות, כך שההחלטה לגבי רכישת אופניים כאלו או יציאה לטיול עירוני על גביהן תהיה ברורה וקלה יותר...
 
חיסכון כספי משמעותי
 
ראשית, מבחינת יתרונות האופניים החשמליות חשוב לפרט לגבי הכדאיות הכלכלית של אופניים כאלו, כדאיות גדולה עבור מרבית צרכי התחבורה האישית במסגרת עירונית כללית. עם אופניים בעלי הנעה חשמלית מתקבל בטווח זמן די קצר חיסכון כספי משמעותי, העולה ככל שמשתמשים באופניים יותר כאמצעי התחבורה. החיסכון הזה מושג בעיקר הודות לכך שאין כלל עלויות דלק בנסיעה על אופניים חשמליות, כמו כן עלויות האחזקה של הכלי הפשוט והיעיל הזה נמוכות מאוד יחסית לכלי תחבורה ממונעים אחרים.
 
יתרון של אופניים חשמליות מבחינה כלכלית הוא שאין צורך בביטוחים יקרים (או ביטוחים בכלל מבחינה חוקית, ביטוח למקרי גניבה זה משהו אחר) בדומה לקטנועים וכלי רכב דו גלגליים אחרים. עלות ההטענה החשמלית של המצבר הינה שולית לעומת החיסכון שנוצר.
 
אמצעי תחבורה קומפקטי וזריז לעיר
 
בניידות ברחבי העיר לקומפקטיות ולזריזות יש יתרונות רבים, כאשר אלו בהחלט נכללים במסגרת יתרונות האופניים החשמליות. זהו כלי תחבורה אישי קומפקטי מאוד, בגודל של אופניים סטנדרטיים ואפילו יש אופניים מתקפלים המקלים על האחסון, מפחיתים את הסיכון לגניבה וכן הלאה. האופניים לא מהירות כמו קטנוע, אך במסגרת מערכת תחבורה של עיר והצרכים התחבורתיים העירוניים ללא ספק מדובר על כלי זריז שמאפשר להגיע מנקודה לנקודה ברחבי העיר מהר יותר לעומת רכב או תחבורה ציבורית.
 
הסוף לחיפוש החנייה האינסופי
 
יתרונות האופניים החשמליות במציאות הישראלית חייבים התייחסות לנושא החנייה, בעיקר בתל אביב וירושלים אך בכל הערים זו בעיה מוכרת. כאשר הניידות בעיר היא בעזרת אופניים חשמליות, כבר לא צריך לחפש עד אינסוף חנייה פנויה, לא צריך לשלם על חנייה ושאר ה"הנאות" המתלוות להחניית רכב מנועי בעיר. פשוט קושרים את האופניים החשמליות במיקום הרגיל, הזמין והחינמי של האופניים, קושרים לעמוד או מכניסים לבניין.
 
מהירות וטווח נסיעה אידיאליים לעיר
 
אופניים חשמליות הם לא כלי התחבורה לנסיעות בינעירוניות ארוכות, אך לעיר מדובר על כלי המציע טווח נסיעה ומהירות אידיאליים. האופניים מציעים טווח ממוצע של 30-50 ק"מ לכל טעינה, בהתאם לסוג ולגודל המצבר, כאשר מהירות הנסיעה הממוצעת עומדת על 20-25 קמ"ש (אפשר לעיתים מהר יותר מבחינה טכנית אך אילו מהירויות מסוכנות מבחינת נסיעה על שבילי אופניים ומדרכות). תנאים מעולים לניידות עירונית שהיא כמעט חסרת מגבלות וזריזה מאוד.
 
פיתרון תחבורתי ירוק
 
מבחינת יתרונות האופניים החשמליות, כמובן שחשוב לציין את היתרון הסביבתי של כלי תחבורה חשמליות. אופניים חשמליות הם פיתרון ירוק וסביבתי משום שאין שימוש בדלקים מזהמים, אין זיהום רעש, האופניים אינם תופסים הרבה מקום במערכת העירונית. האופניים נעים בעזרת המנוע החשמלי ו/או כוח הדיווש של הרגליים, כך שמבחינת הפחתת זיהום זהו פיתרון אידיאלי לכל הצדדים. ההטענה מהירה וצורכת כמויות קטנות מאוד יחסית של חשמל.
 
מה העדיפות על קורקינט חשמלי למשל?
 
מול האופניים החשמליות עומדת לעיתים האפשרות של רכישה/נסיעה על קורקינט חשמלי. העדיפות של אופניים חשמליות מול קורקינט חשמלי מתבטאת ביתרונות האופניים החשמליות שנסקרו כאן, בנוסף מהירות הנסיעה בטוחה יותר, האופניים יציבים יותר, באופניים אין ביטוחים וצורך לעמוד בתקנים שונים של משרד התחבורה וזהו פיתרון נוח יותר בטווח הארוך.
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים